خصوصیات عینک آفتابی استاندارد

Proin dui sodales imperdi sit sapien fames ac luctus
1400-07-13

خصوصیات عینک آفتابی استاندارد

عینک آفتابی

عینک آفتابی یک محافظ شخصی چشم است که برای سه منظور مورد استفاده قرار می‌گیرد:

افزایش اسودگی چشم چشم ها:

عینک های افتابی تابش خیره کننده و روشنایی زیاد رو کاهش می دهند این تابش خیره کننده می تواند یا ناشی از تابش مستقیم خورشید باشد و یا بازتاب از سطوحی مانند اب برف ماسه و یا سایر سطوح بازتابنده. درخشندگی زیاد زیان اورست و هنگام رانندگی و یا ورزش می تواند به صورت خطرناک سی گیجی و یا ابهام در دید بشود. وضوح دید عینک های آفتابی مناسب با افزایش وضوح دید، ابهام در دید را از بین می‌برند.

محافظت چشم ها:

قرینه، شبکیه و عدسی چشم در برار تابش زیان آور، آسیب پذیر هستند

استاندارد های عینک آفتابی

استرالیا با انتشار اولین استاندارد برای عینک های افتابی برای مصارف عمومی در سال 1971، دنیا را در مورد استاندارد عینک آفتابی هدایت کرد.الزامات عدسی عینک آفتابی و عینک های آفتابی کامل، هر دو در این استاندارد آورده شده اند.
استاندارد استرالیایی عینک آفتابی AS1067 در سال های 1983 و 1990 مورد تجدید قرار گرفت. پیش نویس استاندارد استرالیایی در استاندارد اروپایی (EN 1836_2007) آورده شده است. در آمریکا هیئت تدوین استاندارد عینک آفتابی در سال 1971 آغاز به کار کرد که اولین چاپ آن در سال 1972 (ANSI Z80.3-1972) و آخرین چاپ آن در سال 2001 بوسیله موسسه ملی استاندارد آمریکا منتشر شد. همچنین استاندارد ملی ایران به شماره 12226 در سال 1388 نیز تدوین شده است. در سال 2013 میلادی، سازمان بین المللی استاندارد (ISO) استاندارد شماره ISP 12312-1 را تحت عنوان عینک های افتابی منتشر نموده است.

پارامتر های عینک های آفتابی استاندارد

بطور کلی این پارامتر ها را می‌توان به سه دسته کلی تقسیم نمود
. نقش شیشه عینک از نظر عبور نور
. کیفیت اپتیکی شیشه عینک
. کیفیت بخش های دگیر عینک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *